REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Podwrocławska fabryka JELCZ Sp. z o.o. z wielkimi zamówieniami na pojazdy wojskowe za blisko 880 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Podwrocławska fabryka JELCZ Sp. z o.o. z wielkimi zamówieniami na pojazdy wojskowe za blisko 880 mln zł
Wielki sukces JELCZ Sp. z o.o. z podwrocławskiego Jelcza-Laskowic. Podczas jubileuszowego XXX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, spółka ta zawarła z Agencją Uzbrojenia dwa duże kontrakty na pojazdy 4×4 i 6×6. Umowy w imieniu Ministerstwa Obrony Narodowej podpisał Minister Mariusz Błaszczak. Dzięki tym umowom fabryka w Jelczu-Laskowicach będzie mogła dalej intensywnie się rozwijać. Te kontrakty oznaczają kolejne nowe miejsca w samej fabryce oraz u poddostawców.
Panattoni rusza w Sulechowie z budową 90 000 mkw. dla BestSecret – europejskiego giganta z branży e-commerceartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni rusza w Sulechowie z budową 90 000 mkw. dla BestSecret – europejskiego giganta z branży e-commerce
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozpoczął w Sulechowie budowę blisko 90 000 mkw. dla BestSecret – wiodący, europejski klub zakupowy online z luksusową modą w niższych cenach. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 15 września, a wzięli w niej udział m.in. Wojciech Sołtys, Burmistrz Sulechowa oraz przedstawiciele BestSecret i Panattoni.
190 mln zł z KPO na realizację zadań związanych z budową morskiego terminalu serwisowego offshore w Łebieartykuł
Pokaż artykuł
190 mln zł z KPO na realizację zadań związanych z budową morskiego terminalu serwisowego offshore w Łebie
Urząd Morski w Gdyni i Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę, gwarantującą wsparcie w wysokości 190 mln zł dla realizacji zadań, związanych z budową morskiego terminalu serwisowego offshore w Łebie. Środki te pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerańartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań
ORLEN Termika S.A. podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań w Warszawie. Projekt, realizowany we współpracy z MPWiK, to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć w polskiej energetyce.
[Polska] Analiza wtórnego rynku nieruchomości mieszkaniowych w południowo-zachodnim regionie Polskiartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Analiza wtórnego rynku nieruchomości mieszkaniowych w południowo-zachodnim regionie Polski
Kolejnym z sześciu regionów przedstawianych w cyklu analiz lokalnych rynków nieruchomości jest regio...
Wydział Ceramiki AGHinwestycja
Pokaż inwestycję
Wydział Ceramiki AGH
Kraków, Krowodrza
Polskie firmy geodezyjne na budowie nowego wielkiego lotniska Port Polska (CPK)artykuł
Pokaż artykuł
Polskie firmy geodezyjne na budowie nowego wielkiego lotniska Port Polska (CPK)
Nadzór geodezyjny przy budowie nowego lotniska będzie mogło wykonywać dziewięć polskich firm. Umowa ramowa, którą zawarła spółka Centralny Port Komunikacyjny realizująca program inwestycyjny Port Polska, opiewa na kwotę 14,1 mln zł.
Niemiecki koncern Bayer rekrutuje pracowników do swojego Digital Hubu w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Bayer rekrutuje pracowników do swojego Digital Hubu w Warszawie
W lipcu ubiegłego roku niemiecki koncern Bayer otworzył w Warszawie swój polski Digital Hub, który ma opracowywać globalne rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa. Firma już zatrudniła stu pracowników. Cały czas aktywnie rekrutuje i poszukuje nowych talentów. Docelowo pracę w nim ma znaleźć nawet 400 specjalistów IT.
We Wrocławiu rusza budowa nowego, wielkiego osiedla z ponad 1000 mieszkańartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu rusza budowa nowego, wielkiego osiedla z ponad 1000 mieszkań
W stolicy Dolnego Śląska powstanie kolejne nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe. W południowej części stolicy Dolnego Śląska swoją nową inwestycję zrealizuje jeden z największych polskich deweloperów, Develia S.A. z Wrocławia. Ze względu na wielkość, inwestycja będzie etapowana.
Pod Wrocławiem ma powstać kolejna nowa, gigantyczna inwestycjaartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem ma powstać kolejna nowa, gigantyczna inwestycja
Pod Wrocławiem powstanie kolejna wielka inwestycja. Kilkanaście kilometrów od granic administracyjnych stolicy Dolnego Śląska, w miejscowości Malin, w gminie Wisznia Mała (powiat trzebnicki), przy drodze S5, ma powstać największe centrum logistyczne na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce.
Pierwsza faza parku Good Point V z pozwoleniem na użytkowanieartykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza faza parku Good Point V z pozwoleniem na użytkowanie
Dwa z trzech budynków, realizowanych w ramach nowoczesnego parku magazynowo-produkcyjnego Good Point V – inwestycji spółki Real Management, otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Zakończenie budowy całego kompleksu zlokalizowanego w miejscowości Łubna zaplanowano na I kwartał 2025 roku.
Co słychać na budowie Nowej Warszawy Zachodniej na koniec 2024 roku? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie Nowej Warszawy Zachodniej na koniec 2024 roku? [FILMY]
Do końca grudnia zakończą się zasadnicze prace przy modernizacji kolejowej części stacji Warszawa Zachodnia. Podróżni będą mogli skorzystać z nowego przejścia podziemnego po wybudowaniu części obiektu realizowanego przez Tramwaje Warszawskie. Projekt przebudowy Warszawy Zachodniej realizowany jest z dofinansowaniem środków unijnych z POIiŚ.
Kolejarze kończą zasadnicze prace na stacji Warszawa Zachodnia [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejarze kończą zasadnicze prace na stacji Warszawa Zachodnia [ZDJĘCIA]
Do końca grudnia zakończą się zasadnicze prace przy modernizacji kolejowej części stacji Warszawa Zachodnia. Podróżni będą mogli skorzystać z nowego przejścia podziemnego po wybudowaniu części obiektu realizowanego przez Tramwaje Warszawskie. Projekt przebudowy Warszawy Zachodniej realizowany jest z dofinansowaniem środków unijnych z POIiŚ.
Sieć przesyłowa gotowa na moc z pierwszych morskich farm wiatrowychartykuł
Pokaż artykuł
Sieć przesyłowa gotowa na moc z pierwszych morskich farm wiatrowych
30 grudnia Polskie Sieci Elektroenergetyczne potwierdziły techniczną gotowość infrastruktury przesyłowej do przyjęcia mocy z morskich farm wiatrowych. Wszystkie niezbędne do tego stacje i linie pomyślnie przeszły próby napięciowe.
W centrum Wrocławia trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia przy ulicach Zielińskiego, Piłsudskiego i Kolejowej trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego. Oprócz budowy nowego gmachu sądu, generalny wykonawca tej inwestycji firma budowlana Mirbud S.A. ze Skierniewic przebuduje układ drogowy w rejonie ul. Kolejowej i Zielińskiego. Koszt inwestycji to 73,7 mln zł.
W centrum Wrocławia trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W centrum Wrocławia przy ulicach Zielińskiego, Piłsudskiego i Kolejowej trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego. Oprócz budowy nowego gmachu sądu, generalny wykonawca tej inwestycji firma budowlana Mirbud S.A. ze Skierniewic przebuduje układ drogowy w rejonie ul. Kolejowej i Zielińskiego. Koszt inwestycji to 73,7 mln zł.
W Łodzi powstaje nowy podziemny przystanek kolejowy Polesie [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje nowy podziemny przystanek kolejowy Polesie [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przystanek Łódź Polesie to jeden z trzech przystanków, które zapewnią dogodną komunikację w tunelu nowobudowanej podziemnej linii kolejowej z Łodzi Fabrycznej do stacji Żabieniec i Kaliska. Rozpoczęły się prace na najniższym poziomie Polesia. Kontynuowane są roboty na przystankach Śródmieście i Koziny.
W Łodzi powstaje nowy podziemny przystanek kolejowy Polesie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje nowy podziemny przystanek kolejowy Polesie [FILM]
Przystanek Łódź Polesie, to jeden z trzech przystanków, które zapewnią dogodną komunikację w tunelu nowobudowanej podziemnej linii kolejowej z Łodzi Fabrycznej do stacji Żabieniec i Kaliska. Rozpoczęły się prace na najniższym poziomie Polesia. Kontynuowane są roboty na przystankach Śródmieście i Koziny.
Nowa Warszawa Zachodnia już z wszystkimi peronami [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa Warszawa Zachodnia już z wszystkimi peronami [FILMY]
Od niedzieli 9 czerwca podróżni na Warszawie Zachodniej wsiadają do pociągów z nowych peronów 1, 2 i 3. Wzrośnie liczba składów przejeżdżających przez stację. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Warszawie to projekt za ok. 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.
Na Warszawie Zachodniej iskrzy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Warszawie Zachodniej iskrzy [ZDJĘCIA]
Na Warszawie Zachodniej wykonawca realizuje ostatni etap prac na torach. Szlifowane są szyny. Specjalne maszyny muszą wyrównać ich powierzchnię na łącznie 31 kilometrach torów, które zostały wybudowane podczas modernizacji stacji. Wyszlifowanie szyn jest konieczne, aby przejazdy pociągów były cichsze. Projekt przebudowy Warszawy Zachodniej realizowany jest z dofinansowaniem środków unijnych z POIiŚ.
REKLAMA